WordPress MU Sitewide Tags Pages 0.3.1 – Türkçe

WordPress Mu (WPMU) için yazılmış olan en etkili eklentilerden biri olan WordPress MU Sitewide Tags Pages bütün alt bloglardaki yazıları bir blogda toplayarak site geneli için etiket sayfaları ve son yazılar sayfasını kolayca ve performans kaybı olmaksızın (sadece etiket blogunun veritabanı sorgulandığı için) oluşturmanızı sağlıyor.

[drain file 12 show tr_TR]

Eklenti ana sayfası, eklenti indirme sayfası.

Daha önceden oluşturulmuş olan iletilerin etiket blogunda gösterilmesi için:
Bu eklentiyi kurmalısınız: WpMu Power Tools
Daha sonraysa eklenti sayfasına giderek (Php Executor) bütün blogları seçip “all blogs” aşağıdaki siteden aldığınız php kodunu çalıştırmanız gerekiyor.
http://pastebin.com/fe375d1

Kullandığınız temada orjinal yazının bulunduğu site adı ve adresini kullanabilmek için, bu bilgilerin özel alan olarak nasıl eklenebileceğini anlatan bir yazı: http://tekne.ecletticamente.eu/wordpress/wordpress-mu-sitewide-tags-pages/

4 thoughts on “WordPress MU Sitewide Tags Pages 0.3.1 – Türkçe

 1. Merhabalar. Öncelikle wpmu için böyle güzel bir eklentiyi çevirdiğiniz için teşekkürler. Fakat indirdiğim dosyayı açarken hata veriyor. Tekrar yükleyebilirmisiniz. Birde kullanımı ile ilgili daha fazla açıklamalar yapabilirmisiniz.

  1. Merhaba @Serkan,
   Uyarınız için teşekkürler. Kullandığım eklentideki bir hata sebebiyle arşiv dosyaları hatalı indiriliyordu. Gerekli düzenlemeyi yaptım.

 2. Merhaba bu eski bir eklenti ama Sürüm 0.4.1.1 i kurdum. yazıları diğer bloglardan aktarırken aktardığı blogda hangi kategorideyse o kategorileri oluşturuyor. Düzenleyip toparlasanda o blogda bir yazı yayınlandığında tekrar aynı kategoriyi oluşturuyor. Bunun bir çözümü var mı bildiğiniz?

 3. Merhaba @Bora,

  Sorunu doğru anladıysam; etiketler için kullandığın bloga eklenen yazıların kendi başlarına orijinal blogdaki kategorilerini oluşturmaları yerine senin belirlediğin, mesela “bütün-iletiler” gibi genel bir kategoriye dahil edilmelerini ve orijinal kategorilerini görmezden gelmesini istiyorsun.

  Konuyu uzun uzun inceledikten sonra şaşırarak filtreleri kullanarak bu konuda bir çözüm üretilemediğini gördüm.

  Sorunsa “Etiket Blogu ID’si” değişkeninin orijinal iletilerin kategorilerini okurken kullanılamaması. Okumadan sonra sıra yazmaya gelince bu sefer de o kadar filtre içerisinde kategorileri değiştirmek için hiç filtre olmaması.

  Ne yazık ki bu işi yapmak için eklentiye müdahale etmekten başka çözüm göremiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

css.php